Wyszukiwarka :  
Mercedes
Nazwa Marki - Mercedes Benz
Rok powstania marki - 1900
Nazwa Pierwszego Samochodu - Mercedes Simplex 1901
Twórca - Emill Jellinek
Państwo: Niemcy
Wazniejsze daty:

1900-firma Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG) dostarczyła pierwszego Mercedesa Emilowi Jellinkowi.
1926-nastąpiło połączenie firmy Daimler Motoren z firmą Benz & Cie. i powstała firma Daimler-Benz AG, a jej samochody występowały pod marką Mercedes-Benz

Mercedes-Benz - synonim technicznej doskonałości i innowacyjności Marka Mercedes-Benz od początków swojego istnienia kojarzona jest jako synonim technicznej doskonałości i innowacyjności. Samochody z trójramienną gwiazdą wyprzedzały wielokrotnie swoje czasy pod względem stosowanych w nich rozwiązań. W czasach współczesnych nic się nie zmieniło - marka wierna jest swojej tradycji. Udowadniają to chociażby regularnie prezentowane pojazdy koncepcyjne, począwszy od F 100 zaprezentowanego w 1991 roku, aż po najnowszy F 500 Mind, pokazany podczas jesiennego Tokio Motor Show. Przyglądając się dziś np. F 100 widać, że zaprezentowane w nim rozwiązania, uznawane niegdyś niemal za utopijne, już od dawna realizowane są w produkcji seryjnej Mercedes-Benz. Nie tylko wizja inżynierów i konstruktorów ze Stuttgartu budzi zachwyt. Mercedes-Benz to także samochody marzeń, które stały się rzeczywistością - np. SLR McLaren. Fascynujące połączenie najnowocześniejszej techniki rodem z Formuły 1 z legendą dawnych bolidów tej marki. Glowna mysla tej marki jest "Dla solidnych konstrukcji rok nie ma znaczenia."

Modele aut osobowych:

Mercedes-Benz W201
Mercedes-Benz W124
Mercedes-Benz W210
Mercedes-Benz W108
Mercedes-Benz W116
Mercedes-Benz W126
Mercedes-Benz W140
Mercedes-Benz W220
Mercedes-Benz W168
Mercedes-Benz W203
Mercedes-Benz W211
Mercedes-Benz W221

SMART i Maybach
Produkowane przez koncern DaimlerChrysler samochody SMART oraz Maybach stanowią osobne marki, czasem jednak są mylnie przypisywane do marki Mercedes-Benz.


Na podstawie:
www.wikipedia.pl
WWW.FURA.PRV.PL